Утримання курей у домашніх умовах

курка,курица

http://www.ttdnt.org/index.php?threads/indian-5mg-lenalidomide.2281/ indian 5mg lenalidomide

Підлогове утримання курей

При такому способі утримання в зимовий час в підстилці за рахунок відбуваються біологічних процесів утворюється тепло, яке йде на частковий обігрів пташника. У період її дозрівання в ній синтезуються вітаміни групи В.

Використання глибокої незмінюваній підстилки скорочує витрати праці на обслуговування поголів’я.

Перед закладанням глибокої підстилки підлога повинна бути сухим. Спочатку його посипають тонким шаром вапна — гідратного (дрібний порошок свежегашеной вапна; на 1 м2 підлоги її витрачається до 1 кг), а після цього застеляють підстилковим матеріалом рівномірним шаром в 8-10 см.

В якості підстилки можна використовувати торф (як у чистому вигляді, так і в суміші з іншими підстилковим матеріалами), солому, тирсу, стружку та інше.

Під час утримання курей стежать за тим, щоб послід не злежується, а постійно перемішувався. Щоб кури більш активно рилися в підстилці, розгрібаючи її, іноді в неї додають трохи зерновідходів. Якщо послід все одно злежується, утворюючи пометних кірку, її періодично розпушують граблями або вилами. Це сприяє розвитку нешкідливих мікроорганізмів, які в процесі своєї життєдіяльності виділяють тепло, підсушуючи підстилку.

Підстилку замінюють раз на рік при заселенні нової партії птиці. Під час утримання птиці періодично додають свіжі порції підстилки.

Зміст на сітчастих підлогах

Якщо при підлоговому утриманні на 1 м2 площі розміщують до 5 голів птиці, то при утриманні на сітчастих підлогах — до 10-12 голів, тобто ємність пташника можна збільшити у два -два з половиною рази . Курей м’ясних і м’ясо-яєчних порід допускають не більше 10 голів на 1 м2.

При спорудженні сітчастих підлог збивають дерев’яні рами шириною до 1,5 м і довжиною до 2 м. Знизу до рами на відстані 30-40 см один від одного прибивають поздовжні і поперечні рейки для запобігання сітки, яку надійно кріплять зверху рами. Краще використовувати оцинковану сітку, вона довше зберігається. Розмір осередків сітки — 2,5-3,5 см. Підлога під сітчастим перекриттям оббивають листами оцинкованого заліза, які зверху посипають сухим підстилковим матеріалом. Це дозволяє швидше і легше прибирати послід.
Можна використовувати для збору посліду та металеві піддони. Цей спосіб утримання, хоча і вимагає додаткових витрат, виключає контакт птиці з послідом і розповсюдження захворювань. При ньому потрібно більш активна вентиляція, так як в приміщенні часто накопичуються шкідливі гази і збільшується вогкість.

Більш прогресивним, порівняно з утриманням на сітчастих підлогах, є клітинний зміст курей. Саме так містяться кури на великих птахофабриках яєчного напрямку. У домашніх умовах вирощування курей у клітках не поширене.

Tagged:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: