Які умови потрібні для кнура (хряка)

хряк, кнур,свинья

cheap generic lipitor online reviews

Через кожні 3 місяці йому обрізають і розчищають копитця.

Годування кнура

Норма годівлі залежить від віку кнура, живої маси та інтенсивності використання в злучці. Так, кнура в неслучной період дають в день близько 2,5-3 кг концентратів, соковитих кормів — 2-3 кг і трав’яного борошна -0,4 кг, а в случной період — до 3,5-4 кг концентратів, до 3 кг соковитих кормів і до 0,6 кг трав’яного борошна.

З концентратів на відтворювальні здатності кнура сприятливо впливають овес і просо. Хороші корми — ячмінь, кукурудза, пшениця, жито, горох, пшеничні висівки, макуха та шроти. Включають корми тваринного походження (обрат, рибні, м’ясні та боенские відходи), дрожжеванном корму. Концентрати дають у вигляді сумішей дрібного помелу.

З соковитих кормів переважніше морква, картопля, буряк, гарбуз, комбисилоса, а влітку — до 2-2,5 кг зелених кормів (люцерни, конюшини, еспарцету, гороху, вико-вівсяної суміші). У період використання кнура в злучці кількість кормів збільшують на 20-30% порівняно з неслучной періодом.

Годують 2 рази на добу вологими мешанками.

Великий вплив роблять вітаміни А, В, D, Е. Особливе значення мають вітаміни А і D. Тому в раціон обов’язково вводять вітамінно-мінеральні добавки та премікси. У кориті повинна бути свіжа вода кімнатної температури. В умовах особистих господарств можна на 6-8 маток мати одного кнура-виробника.

Правила злучення кнура

Хряку у віці 10-12 місяців призначають до 4 садок на місяць, 12-18 місяців — 6, 18-м місяців — до 8 і у віці 24 місяці і старше-до 10-12 садок. Пускати в злучку дорослого кнура можна щодня протягом 5-6 днів поспіль, потім йому потрібно дати 1-2 дні відпочинку.

Рідке використання кнура в злучці призводить до ослаблення статевих рефлексів, що є основною причиною його вибракування. При спарюванні не слід довго залишати кнура зі свиноматкою, що знаходиться в полюванні, так як це виснажує виробника і знижує подальшу його статеву активність.

Безсистемне використання кнура може призвести до близькоспоріднених спаровування свиней з негативними наслідками, тому не можна використовувати кнурів в злучці з родинними свинками.

Tagged:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: